Rolling Stones
Magyarország első és egyetlen kerekesszékes curling csapata 2019 szeptembere óta működik a jelenlegi felállásban. Tagjai: Sárai Rita, Sasadi Anikó, Beke Viktor és Barkóczi Péter. Edző, barát, segítő, lelki támasz: Kerekes Olivér, aki a csapat első szárnypróbálgatásaitól kezdve a játékosok mellett (néha, ha a játék úgy kívánja, mögött) áll. A csapat tagjai baleset vagy betegség miatt kerültek kerekesszékbe. Korábbi életükben volt közöttük élsportoló és szinte soha nem sportoló, ám most mindannyian lelkesen űzik ezt a látszólag talán könnyű, valójában nagy koncentrációt és fizikai erőnlétet igénylő sportot.

Küzdelem a teljes életért
A világon maximum száz olyan ember él, akinek születési rendellenesség következtében nem fejlődött ki a keze és a lába. Kollinger Szabolcs közülük az egyik. 28 éves, születése óta Tetra Ameliás, vagyis négy végtaghiányos.
Dunapatajon született, édesanyja azonban otthagyta a kórházban. 3 évig nem volt fix otthona, állami gondozásban került egyik helyről a másikra, amikor megjelent a Nők Lapjában, hogy családot keresnek neki. A cikket elolvasta egy negyvennyolc éves, kétgyerekes újságárusnő, aki szintén három végtaghiánnyal küzd. Ő vette magához, és Szabolcs számára ma már ő az Anya.
A Mozgásjavító Általános Iskola és Diákotthonban végezte el az általánost. Ott mindenki valamilyen rendellenességgel született, ezért semmilyen megkülönböztetés nem volt köztük. Megtanult írni a szájával és önállóan enni-inni, öltözködni. Úszik, focizik, és otthon pingpongozni is szokott az unokaöccsével. Lassan 8 éve él Tahitótfalun édesanyjával, nővérével és annak két gyermekével.
A számítógép az egyik legfontosabb eszköz a szobájában, ez jelenti az összeköttetést a világgal. Ezen írja a verseit is, amiket szeretne kiadni a jövőben, ha talál rá támogatót. Szabolcs egyetlen vágya, hogy végre egy kicsit önálló lehessen, ehhez nagy segítségére van, a nemrégiben adományokból vásárolt bionikus műkar. Blogot vezet, a Facebookon már több mint ezer követője van. Továbbá van egy Youtube csatornája, amelyre rendszeresen tölt fel videókat. Azonban, nem csak a számítógép előtt ülve tölti mindennapjait. Különböző programokon, koncerteken vesz részt. Moziba jár, vásárol, sőt kutyát is sétáltat. Nagyon szeret a természetben időt tölteni, zenével a fülében, vagy olykor anélkül is. 2015 decemberében volt élete első kiállítása saját falujában, melyen festményeit, verseit tekinthették meg.
Egy félbetört életút
2006 szeptemberében történt, hogy a csupa élet Soczó Ádám máig tisztázatlan körülmények között leesett a vonatról, amikor hazafelé tartott az iskolából. A fejét ért sérülést drasztikus műtétekkel kellett kompenzálni. Az életét azóta ágyban, illetve tolószékben tölti, mivel súlyosan sérült az egyensúlyérzéke. Egy jótékonysági koncert segítségével el tudott kezdeni egy úgynevezett RTMS kezelést, amely lehetőséget ad számára, hogy valamelyest javuljon az állapota.
A Paralovas
Gazder Pál 1982. augusztus 5-én született, Tatán.
Gyermekkori petárdázás következtében vesztette el bal kézfejét, jobb kezében sérültek a tapintó idegek, illetve a baleset következtében látása a bal szemére jelentősen romlott. 2006-ban édesapja példáját követve ült először lovon és ismerkedett meg a lovas élettel.
2013-tól minden évben eredményesen részt vesz a Magyar Lovasterápia Szövetség Alapítvány díjlovas versenyein, melyben támogatója Edvi Péter a szövetség elnöke, illetve Bozori Gabriella a Lovasterápia Központ vezetője. Képzésében nagy segítséget nyújtott és támogatta Marosi András a Magyar Paralimpiai Bizottság sportreferense, így juthatott el fejlődésében fontos edzőtáborokba.
2016 novemberében, Topár Zsolt a Magyar Fogyatékosok Lovas Sportszövetségének elnöke kereste meg, hogy a 2017 szeptemberében Magyarországon megrendezésre kerülő fogathajtó világbajnokságon részt vegyen. Mivel a díjlovaglás minden lovassport alapja, továbbá édesapja is fogathajtó volt, ezért nagy kihívásnak érezte az adódó lehetőséget. Sportszeretete és sorstársai nevében érzett bizonyítási vágya is arra késztette, hogy elvállalja. A felkészülés és a versenyeken való részvétel feltételeinek biztosításában Nyári György nyújtott neki segítséget. Nagy reménységgel kezdett neki az edzéseknek, a világbajnokságig megrendezésre kerülő regionális versenyeken pedig, próbára tette tudását, felmérte képességeit.